Gyorsan és egyszerűen szeretne építkezni? Akkor itt az alkalom, hogy átfogóan megismerkedjen az immár Magyarországon is óriási népszerűségnek örvendő eco házak sajátosságaival. Kíváncsi, milyen előnyökhöz juthat a segítségük révén? Nyomban rátérünk!
Milyen egy eco ház?
A fenntarthatóságot és pénztárcabarát jövőt megpályázó eco házak az ingatlanfejlesztés egyik legparázslóbb témakörévé váltak az utóbbi években. Nem csoda, hiszen ezek a koncepciók rendszerint nem mást ígérnek, mint a magas szintű energiahatékonyságot, természetbarát eljárási módszereket és egészségesebb életteret. Mindezt a komfortérzet feláldozása nélkül. Az ECO házak célja tehát rövidtávon az építési és egyéb hulladékok minimalizálása (a természet megóvása), még hosszútávon a rendkívül alacsony energiafogyasztás (ezáltal jelentős pénzmegtakarítás). Ennek fényében a házak tervezése, illetve kivitelezése egyaránt a környezettel összhangban zajlik. Mindezt annak érdekében, hogy egy egészségesebb, élhetőbb teret biztosítsanak a leendő tulajdonosok számára. Íme 10 jelentős érv az eco házak mellett, amely segít eldönteni milyen házat is építsünk, építtessünk. Megmutatjuk, a házépítés döntése hogyan határozza meg a következő 40-50 évünket és miért is befektetés a jövőbe. Az ecoházaknak megannyi változata létezik világszerte. Azonban hazánkban az egyik legkézenfekvőbb megoldás az USA-ból származó, óriási népszerűségnek örvendő SIP panel (magyarul: HÉT tábla) rendszer alkalmazása.De lássuk, hogy pontosan miért!
- Villámgyors megvalósítás: a HÉT Tábla technológiának köszönhetően gyors és minőségi kivitelezés valósul meg.
- Nincsenek rejtett költségek: például a falak felépítésének köszönhetően nincsenek daruzási költségek.
- Zéró pazarlás: a kivitelezésnél nem keletkezik hulladék, ennek köszönhetően nincs extra költség.
- Környezetbarát szemléletmód: középpontban a zöld tudatosság, ezért faanyagaink fenntartható erdőgazdálkodásból származnak.
- Minden tiszta: alapanyagaink, illetve a HÉT tábla káros anyag mentes.
- Nem lesz hőenergia veszteséged: a Királyházak rendszerének, illetve a technológiának köszönhetően légtömör házak épülnek.
- Zseniális befektetés: ugyanis a fenntartási költségek 50%-kal alacsonyabbak a hagyományos építésű házakhoz képest.
- Lenyűgöző, személyre szabható szerkezet: a kedvező statika következtében a válaszfalak nem tartófalak, igényeknek megfelelően variálható Mintaházainknál is.
- A frusztráló papírmunka is gördülékeny: amennyiben megtervezett Eco Házaink közül választasz, a tervdokumentáció egy héten belül beadható engedélyezésre.
- Szinte azonnal beköltözhető: a kulcsrakész kivitelezés mintaházainkra 3 hónap, egyedi tervezésre is van lehetőség, abban az esetben a tervezési idő és a kulcsrakész kivételezés 6 hónap.
Királyházak – Ecoházak bemutató a Viasat6-on
Mitől válhat még hasznosabbá egy energiatakarékos otthon, a HÉT táblán túl?
Ahogy a SIP panel (többek között a lenyűgöző szintű szigetelési tulajdonságai révén), úgy a következő komponensek is a környezetbarát, illetve passzív házak lehetséges alappillérei közé tartozhatnak. Közülük csupán az egyes – tetszés szerinti – elemek, de akár mindegyikük egyaránt bevethető és kiválóan kombinálható.- Az esővíz gyűjtő szerkezetek: hiszen az esővíz hasznosításának számos előnye létezik. Lágyságának köszönhetően a háztartási gépek, vízcsapok, WC-k és vezetékek nem fognak vízkövesedni, ez által élettartamuk jelentősen megnőhet.
- Hővisszanyerős szellőztető rendszerek használata: az egészségesebb, frissebb, antibakteriális belső tér kialakításához.
- Megújuló energiaforrások: a biomassza energetikai célú hasznosítása mellett, a hőszivattyú és napelem egységek kiépítése is hatékony segítséget nyújt az energia fogyasztási, fűtési és melegvíz előállítási költségek csökkentése érdekében. Ráadásul ezek az energiaforrások korlátlan mennyiségben állnak a rendelkezésünkre.
- Optimális tájolás: kevesen tudják, de a napenergia passzív módon is sikeresen felhasználható. Ehhez mindössze a megfelelő tájolásra és kialakításra kell ügyelnünk. Az épületet ez által több fény éri a napos órákban, mely hozzásegíthet a fűtési költségek csökkenéséhez, továbbá minimalizálhatja a mesterséges fény szükségességét.